Yapay Zeka Destekli Intel Core Ultra İşlemcilerle Güçlendirilmiş Yepyeni ASUS Vivobook S Serisi Tanıtıldı

ASUS, 2024 yılı için şık ve hafif yepyeni ASUS Vivobook S serisi dizüstü bilgisayarlarını tanıttı. Tümü ASUS Lumina OLED ekran seçeneklerine sahip olan bu dizüstü bilgisayarlar, yapay zeka destekli en yeni Intel Core Ultra işlemcilerle çalışıyor ve yüksek performans sunuyor. Seri, 14.0 inç ASUS Vivobook S 14 OLED (S5406), 15.6 inç ASUS Vivobook S 15 OLED (S5506) ve 16.0 inç ASUS Vivobook S16 OLED’den (S5606) oluşuyor.

Intel Evo sertifikalı ASUS Vivobook dizüstü bilgisayarlar, modern renk seçenekleri ve minimalist, üst düzey estetiğiyle hareket halindeyken üretkenlik ve anlık eğlence arayanlar için mükemmel bir deneyim sunuyor ve onları dengeli mobilite ve performans için mükemmel bir seçim haline getiriyor.

ASUS Vivobook S 14/15/16 OLED, 50 watt’a kadar TDP’ye sahip Intel Core Ultra işlemciler ve modern yapay zeka uygulamaları için güç tasarruflu hızlandırma sağlayan dahili Sinir İşleme Birimi (NPU) ile güçlendirildi. Ayrıca, ASUS Vivobook S serisi dizüstü bilgisayarların tümünde bulunan özel Copilot tuşu, tek bir dokunuşla Windows 11 yapay zeka destekli araçlara zahmetsizce erişmenizi sağlıyor. Gerçekçi görseller, 120 Hz yenileme hızları, %100 DCI-P3 gamutu ve DisplayHDR True Black 600 sertifikası ile birlikte 3.2K’ya (S5606) kadar çözünürlüklere sahip ASUS Lumina OLED ekranlar tarafından sağlanıyor.

Şık ve rahat ASUS ErgoSense klavye artık özelleştirilebilir tek bölgeli RGB arka aydınlatmaya sahip ve ekstra büyük bir ErgoSense dokunmatik yüzey var. Tüm ASUS Vivobook modellerinde olduğu gibi kullanıcı deneyimi ön planda tutuluyor: 180° düz menteşe, fiziksel deklanşörlü IR kamera, eksiksiz I/O portları ve güçlü Harman Kardon sertifikalı stereo hoparlörlerden gelen etkileyici Dolby Atmos ses.

Yeni Intel Evo onaylı ASUS Vivobook S serisi dizüstü bilgisayarlar, sadece 1,39 cm inceliğinde ve 1,3 kg ağırlığındaki şık, tamamen metal kasasıyla her zamankinden daha ince ve daha hafif. Üstün taşınabilirlik ve minimalist bir estetik sunmanın yanı sıra, en yeni Intel Core Ultra 9 işlemci, Intel Arc grafikler, 32 GB’a kadar LPDDR5X 7467 GHz RAM ve 1 TB PCIe 4.0 SSD ile performanstan ödün vermiyor. ASUS IceCool soğutma sistemi, iki adet geliştirilmiş ısı borusu, iki adet 97 kanatlı IceBlade fan ve iki adet hava çıkışı kullanarak dizüstü bilgisayarların maksimum 50 W TDP değerine ulaşmasına yardımcı oluyor.

Intel Core Ultra işlemciler, Intel’in ilk entegre Nöral İşlem Birimi’ne (NPU) sahip ve düşük güç tüketen, yüksek kaliteli bilgisayar deneyimleri sağlıyor. İş yüklerini CPU’dan kaydırmak, daha iyi kalite ve verimlilik sağlamak veya genellikle bulut bilişime dayanan görevler için mükemmel. NPU, veri gizliliğini ve maliyet etkinliğini sağlamaya yardımcı olabilecek düşük gecikmeli yapay zeka bilişimi sunuyor.

Yeni ASUS Vivobook S serisi ayrıca, kullanıcıların iGPU için bellek kapasitesini özelleştirebilmelerini sağlayan ASUS Bellek Tahsis Yönetimi işlevine sahip, bu da oyun, oluşturma ve yapay zeka uygulamalarının performansını artırabiliyor.

Hareket halindeyken uzun süreli kullanım için güçlü 75 Wh pil, hızlı şarj ve ASUS USB-C Easy Charge desteği ile 16 saate kadar adaptörsüz kullanım sağlıyor.

ASUS Vivobook S serisi dizüstü bilgisayarlar, hayal edilebilecek en sürükleyici ve gerçekçi görsel deneyim için ince çerçeveli üç taraflı NanoEdge tasarıma sahip, doğru ve güvenilir ASUS Lumina OLED ekranlarla donatıldı. ASUS Vivobook S 14 OLED ve S 16 OLED, 3K (S5406) veya 3.2K (S5606) çözünürlüğe sahip 16:10 120 Hz’e kadar ekranlara sahipken, ASUS Vivobook S 15 OLED ise 16:9 3K 120 Hz’e kadar ekrana sahip. Tüm bu ekranlar sinema sınıfı %100 DCI-P3 renk gamı sunuyor, VESA DisplayHDR True Black 600 sertifikasına sahip ve TÜV Rheinland tarafından göz bakımı özellikleriyle tanınıyor.

Kullanıcılar ASUS Vivobook S serisi dizüstü bilgisayarlarında yeni ASUS ErgoSense tek bölgeli RGB arka aydınlatmalı klavye ile bireyselliklerini sergileyebilecekler. Windows Dinamik Aydınlatma ile birlikte kullanıcılar, aydınlatma renklerini ve efektlerini doğrudan Windows ayarlarından ruh hallerine ve kişiliklerine uyacak şekilde zahmetsizce özelleştirebilirler. Tam boyutlu klavye, giriş deneyimi için 19,05 mm tuş aralığına, 0,2 mm’lik rahat bir tuş kapağı çukuruna ve 1,7 mm’lik genişletilmiş tuş hareketine sahip. Ayrıca, hem kullanıcının kişisel alanına hem de çevresine fayda sağlayan yeni optimize edilmiş makas tuş mekanizması sayesinde son derece sessiz. Genişletilmiş ErgoSense dokunmatik yüzey, projeler veya web’de gezinme için gelişmiş bir iş akışı sunmaya yardımcı olarak her etkileşimin hassas ve sorunsuz olmasını sağlıyor.

Kullanıcının konforu ön planda tutularak üretilen ASUS Vivobook S serisi dizüstü bilgisayarlar, ister işle ilgili ister eğlence amaçlı olsun, görevleri kolaylaştırıyor.

ASUS Vivobook S serisi dizüstü bilgisayarların tümünde klavyede özel bir Copilot tuşu bulunuyor. Bu tuş, anında etkinleştirme için tasarlandı ve kullanıcıların Windows 11’in yapay zeka destekli uygulamalarına tek bir basışla zahmetsizce erişmelerini sağlıyor. Copilot tuşu, Copilot’un gücünü kullanıcının parmaklarının ucuna getirerek iş akışlarını basitleştiriyor.

Kullanıcılar düşünülerek tasarlanan ASUS Vivobook S serisi dizüstü bilgisayarlar, ister iş ister eğlence için olsun her türlü görevi kolaylaştırıyor. Harici bir ekranı, fareyi, klavyeyi, hoparlörü, kulaklığı veya daha fazlasını zahmetsizce bağlamak için iki Thunderbolt 4 bağlantı noktası, iki USB 3.2 Gen 1 Tip A bağlantı noktası, bir HDMI 2.1 (TMDS) bağlantı noktası, bir MicroSD kart okuyucu ve bir 3,5 mm ses jakı bulunuyor. 180° düz menteşe, iş arkadaşlarınızla ve dostlarınızla işbirliği yapmanızı kolaylaştırıyor.

Kullanıcıların her zaman en iyi şekilde görünmelerini sağlayan yenilikçi ASUS AiSense kamera ile görüntülü görüşmeler daha verimli hale gelirken, yapay zeka gürültü engelleme teknolojisi mikrofon ve ses için arka plan gürültüsünü azaltıyor. Harman Kardon sertifikalı hoparlör sistemi, eğlence ve kristal netliğinde diyaloglar için üstün Dolby Atmos® çok boyutlu ses sunuyor.

ASUS Vivobook S serisi, birinci sınıf zevki zahmetsizce ifade etmek için ideal seçim. Zarif yeni logo, sadelik ve tasarımın özünü örneklendiriyor ve dizüstü bilgisayarlar iki modern renkte sunuluyor: Nötr Siyah ve Sis Mavisi.

ASUS Vivobook S serisi dizüstü bilgisayarlar, performans ve tasarımlarının yanı sıra askeri sınıf MIL-STD 810H dayanıklılık standardını karşılamak için zorlu testlerden geçiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir