Spider-Man 2’nin satışları 10 milyonu aştı

Oyun, PlayStation 5 için özel olarak sunulduğu ilk gününde 2,5 milyon kopya satarak PlayStation Studios oyunları arasında rekor bir satış hızına ulaştı. Bu ilgi çekici gelişme, oyunun sadece birkaç gün içinde nasıl bir fenomene dönüştüğünü gözler önüne seriyor.

Insomniac Games tarafından geliştirilen ve büyük bir beklentiyle piyasaya sürülen Marvel’s Spider-Man 2, satışlarında önemli bir başarıya imza atarak 4 Şubat 2024 itibarıyla 10 milyon kopya sattı. Bu, PlayStation 5 için özel olarak sunulan oyunun, ilk 24 saat içinde 2,5 milyon kopya satarak en hızlı satan PlayStation Studios oyunu olduğunu gösteriyor. Bu başarıyla Spider-Man 2, Sony Santa Monica’nın God of War Ragnarok’unu geride bırakarak PlayStation’un ilk gün lansman satışları sıralamasında zirveye yerleşti.

Oyun, piyasaya sürüldükten sadece 11 gün sonra 5 milyon kopya satışına ulaştı ve şimdi Sony’nin doğruladığı üzere, 107 gün sonra 10 milyon kopya satış rakamına ulaşmış durumda. Karşılaştırma yapacak olursak, 2018’de PlayStation 4 için piyasaya sürülen Marvel’s Spider-Man, 80 gün sonra 9 milyon kopya ve 325 gün sonra 13,2 milyon kopya satmıştı. Geçtiğimiz yıl Insomniac’tan çalınan veriler, geliştirici firmanın oyunlarının artan maliyetleri konusunda içeriden duyulan endişeleri ortaya çıkardı.

Spider-Man 2’nin satışları 10 milyonu aştı

Kotaku’nun sızıntı hakkındaki raporuna göre, Spider-Man 2’nin geliştirme maliyetleri, orijinal 270 milyon dolarlık bütçenin 30 milyon dolar üzerine çıktı ve kâra geçmek için 7,2 milyon birim satılması gerekiyordu. En son satış rakamları, Spider-Man 2’nin artık kârlı bir bölgeye girdiğini gösterse de, Sony bunu henüz doğrulamadı.

Spider-Man 2‘nin Sony için başarılı olduğu görülse de, şirket önümüzdeki yıl için büyük birinci parti özel oyunların sınırlı olacağını belirtti. Sony, Nisan 2025’ten önce mevcut büyük PlayStation serisi oyunlarının hiçbirinin yeni sürümlerini yayınlamayacaklarını, bu durumun God of War ve Spider-Man gibi büyük serilerin yeni devam oyunlarını dışarıda bıraktığını açıkladı.

Peki, Insomniac Games’in önümüzdeki planları neler? Şirket, Mart ayında uzun zamandır beklenen bir güncelleme alacak Spider-Man 2 üzerinde çalışmalarını sürdürüyor ve aynı zamanda PS5 için bir Wolverine oyunu üzerinde çalışıyor. Bu oyun ve projeler, oyun dünyasında merakla beklenen gelişmeler arasında yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir