Kerem Aktürkoğlu: Bugün tarihi bir akşam

Galatasaraylı Kerem Aktürkoğlu Manchester United zaferinin ardından, “Bugün tarihi bir akşam. Bu coşkuyu soyunma odasında beraber yaşadık. Bu galibiyet hepimize armağan olsun.” açıklamasını yaptı.

Galatasaraylı Kerem Aktürkoğlu, 1 gol attığı ve takımının 3-2 kazandığı Manchester United zaferi sonrasında konuştu.

Kerem Aktürkoğlu’nun maç değerlendirmesi şu şekilde:

“Bazı anlar unutulmazdır gerçekten. Takım arkadaşlarımla birlikte ülkemize böyle bir akşam yaşatmak istemiştik. Bunu da başardık. Çok mutlu ve gururluyuz. Tabii ki daha hiçbir şey bitmedi . Takım arkadaşlarımın, oynayan oynamayan herkesin ayağına, yüreğine sağlık. Yönetimimiz, takım arkadaşlarımız ve taraftarımız bir bütün olduk. Bugün bu galibiyeti hepimiz istedik. Zor anlar yaşadık. Zorlandık; ama sonunda galibiyeti aldık. Çok mutluyuz.

“Golü hissettim”

Golün geleceğini hissediyordum. Bunun için çok çalışıyorum. Bazen olmuyor. Zaman zaman talihsizlikler oluyor. Gol atamadığım zaman eleştiriler de oluyor. Bugün gol atmayı çok istedim. Golden çok takıma yardım etmek için çok çaba sarf ediyorum. Savunmada ve hücumda takım içi gerekli her şeyi yapmaya çalıştım. Önemli olan takımın galibiyetiydi. Ben de bu galibiyete katkı sağladığım için çok mutluyum.

Penaltı kaçınca hiçbir şekilde olumsuzluğa düşmedik. Rakip 10 kişi kalınca momentumu sağladık ve baskıyla gol bulacağımızı biliyorduk. 3-2’den sonra 4-2’yi de bulabilirdik. Daha farklı olabilirdi. Gol de yiyebilirdik. Çok heyecanlı ve tansiyonu yüksek bir maç oldu. Sonunda gülen taraf biz olduk.

“Ayaklarımız yere sağlam basacak”

Kopenhag maçında galibiyeti hak ettik ama alamadık. Öyle maçlarda mağlubiyet almamak da çok önemli. Buraya üç puan alabileceğimize inanarak geldik. Şu an grupta Bayern Münih’ten sonra ikinci sıradayız. Bu, gerçekten çok anlamlı bir şey. Ayaklarımız yere daha sağlam basacak. Hiçbir şeyin bitmediğinin farkındayız. Önümüzde bir Bayern Münih maçı var. Maç maç düşünüp gruptan çıkmayı hedefliyoruz.

Bugün tarihi bir akşam. Bu coşkuyu soyunma odasında beraber yaşadık. Bu galibiyet hepimize armağan olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir