Kandilli Koleji’nin sahibi sendikalı öğretmenlere saldırdı

İstanbul Kadıköy’de bulunan Kandilli Koleji’nde öğretmenler, yasa dışı çalıştırılmaya ve hak gasplarına karşı çıktı. Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası’na üye öğretmenler taleplerini iletmek için geldikleri okulda kolej sahibinin saldırısına uğradı.

Kandilli Koleji’nin sahibi İsmail Şilan, okul girişinde sendika üyesi öğretmenlerin üzerine yürüdü. Şilan elindeki şemsiye ile öğretmenlere vurdu.

Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası X (eski adıyla Twitter) hesabından yaptığı paylaşımla saldırıya tepki gösterdi. Paylaşımda şu ifadeler kullanıldı:

“İstanbul Kadıköy’de bulunan Kandilli Koleji patronu sendika üyelerimize saldırdı. Yasa dışı çalıştırmaya yasal hakları ve sendikal kimlikleri ile karşı çıkan üyelerimize fiziki müdahalede bulunan kurum hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Özel sektör öğretmenlerinin onuru ve haysiyetini koruma, güvenceli çalışma koşullarına sahip olma mücadelesinde kararlıyız. Patronların çalışma biçimi haline getirdiği keyfi uygulamaları yerle bir edeceğiz. Patronlar “otoritelerinin” sarsıldığı her durumda gerçek yüzlerini gösteriyor. Eğitim gibi önemli bir alan bu patronların elinde. MEB’in eğitim politikasının karşılığı bu. Sendikamız eğitimi ve eğitim emekçisini patronlara teslim etmeyecek. Dostlar Kenetlenin! Haklıyız, Gerçek Bizimle!” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir