Bitcoin tarihi zirvesine yaklaşıyor: Piyasa değeri Meta’ya yaklaştı

Bitcoin, son 24 saat içindeki yüzde 4,20’lik yükselişle 50.026 dolar seviyesinden, Ethereum da aynı zaman diliminde yüzde 6,63’lük yükselişle 2.649 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bitcoin böylece Kasım 2021’de gördüğü 69 bin dolar olan tarihi yüksek seviyesine bir adım daha yaklaşmış oldu. Kripto paralardaki yükselişle birlikte kripto para piyasasının toplam piyasa değeri de artarak 1,82 trilyon dolara ulaştı. Bitcoin’in piyasa değeri 981 milyar dolar, Ethereum’un piyasa değeri ise 318 milyar dolar seviyesinde. CoinTR Araştırma Departmanı tarafından hazırlanan bültende kripto para sektöründeki gelişmelere yer veriliyor.

Günün öne çıkan diğer bir olayı ise Franklin Templeton, ABD’de spot Ethereum borsa yatırım fonu (ETF) başvurusu yaparak diğer Wall Street firmalarına katıldı. 1.5 trilyon dolarlık varlık yönetim şirketi, ETF’nin bir kısmını staking yaparak ek gelir elde etmeyi planlıyor. CoinTR’nin aktardığına göre, diğer başvuranlar arasında BlackRock, VanEck, Fidelity, Invesco Galaxy, Grayscale ve Hashdex bulunuyor. SEC’nin karar vermesi gereken tarihler belirlendi; VanEck için 23 Mayıs, ARK 21Shares için 24 Mayıs, Hashdex için 30 Mayıs, Grayscale için 18 Haziran ve Invesco için 5 Temmuz. Fidelity ve BlackRock’un başvurularının karar tarihleri ise sırasıyla 3 Ağustos ve 7 Ağustos’ta. Bloomberg analisti, tüm başvurulara 23 Mayıs’ta karar verileceğini öngörüyor. Franklin, geçen ay ABD’de spot Bitcoin ETF başlatan 10 ETF ihraççısından biriydi.

(EKONOMİ SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir