Emre Belözoğlu: Ben Fenerbahçeli Emre’yim ama “asla Galatasaray’ı çalıştırmam” demem

Başakşehir’de teknik direktör Emre Belözoğlu, Galatasaray’a tek golle kaybettikleri maçın ardından yaptığı açıklamada, “Ben Fenerbahçeli Emre’yim ama asla Galatasaray’ı çalıştırmam demem” ifadelerini kullandı.

Spor Toto Süper Lig’in 33’üncü haftasında Galatasaray sahasında Başakşehir’i 1-0 mağlup etti. Karşılaşmanın ardından Başakşehir Teknik Direktörü Emre Belözoğlu değerlendirmelerde bulundu.

Sözlerine Galatasaray’ı tebrik ederek başlayan Emre Belözoğlu, Başarısız olmadıklarını dile getirerek, “Bu sezonu Başakşehir’de bitirmek istiyorum. Ben geldiğimde kulüp küme düşme hattındaydı. Geçen sene 60 puan topladık. Benden ötürü biraz algılar oluşuyor. Bunu değiştiremem. Biz başarısız değiliz. Elimizdeki mevcut oyuncu kadrosuna göre iyi işler yaptık. Avrupa’da son 16’ya kaldık.

Türkiye Kupası’nda final oynama şansımız çok net var. Geçen senelerde ligin 5’inci bitiren takımların çoğu Avrupa’ya gidebiliyordu. Bugün ligde beşinciyiz. Bizle alakalı, birkaç mağlubiyet olduğunda herkes öyle şey bekliyor. Göksel ağabeyden dolayı, onla konuşmadan karar almayacağımı söylemiştim. Önümüzdeki seneyle alakalı hiçbir düşüncem yok. Sadece bu seneyi Başakşehir’de bitirmek istiyorum. Bunu da en iyi şekilde, Avrupa kupalarına katılarak yapmak istiyorum. Çünkü bu kulübün genlerinde Avrupa’ya katılmak var” ifadelerini kullandı.

“Galatasaray’ı çalıştırmam demedim”

42 yaşındaki teknik adam, Galatasaray’ı çalıştırmak isteyip, istemeyeceğinin sorulması üzerine ise, “Ben Fenerbahçeli Emreyim. Taraftar beni sahiplendi. Fenerbahçe’nin çok zor günlerinde kulüp içinde oldum. Hayat bana asla büyük cümleler kurmamayı da öğretti. Geçmişte çok büyük cümleler de kullandım. Ben hiçbir zaman Galatasaray’ı çalıştırmam demem ya da başka takımlar çalıştırmam demem. Bu Fenerbahçeli olduğum gerçeğini de değiştirmez. Herkes bunu istediği gibi algılayabilir. Futbola katkı yapmaya teknik adam olarak devam etmek istiyorum. Bu bazen süre, tecrübe istiyorum. Benim de zamanla öğreneceğim zamanlarım olacaktır” şeklinde cevap verdi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir