DP’nin CHP’den aldığı vekil sayısı belli oldu… Playboy da var tartışmalı imam da

Ankara siyaset gündemine bomba gibi düşen kulise göre Demokrat Parti’nin CHP’den altı milletvekili alarak Meclis’e gireceği belirtiliyor. Demokrat Parti’nin alacağı milletvekilleri isim listesine Odatv ulaştı.

DP’ye verilecek milletvekili listesinde ise kamu oyunun yakından tanıdığı isimler de bulunuyor.

Edinilen bilgilere göre CHP’li Gültekin Uysal’ın Cumhurbaşkanı Yardımcısı olması bekleniyor. DP’ye bir de bakanlık verilecek. Turizm Bakanlığı’nın verileceği ancak bu ismin henüz belirlenmediği Gültekin Uysal bu isim hakkında karar vermeye çalışıyor.

VEKİL LİSTESİNDE DİKKAT ÇEKEN İSİMLER

Milletvekilliği listesinde hakkında FETÖ’cü olduğu iddiası bulunan Faik Tunay’ın, Kılıçdaroğlu’nun yanında görüntülediğimiz Ekrem Eray Arda ve magazin dünyasının olmazsa olmazı Cenk Küpeli’nin de bulunması ise dikkat çekti.

Milletvekillikleri ise şöyle sıralanıyor:

Odatv’nin aldığı bilgilere göre Demokrat Parti’nin CHP’den altı milletvekili alarak Meclis’e girecek. Demokrat Parti’nin alacağı milletvekilleri isim listesine Odatv ulaştı.

DP’ye verilecek milletvekili listesinde ise kamu oyunun yakından tanıdığı isimler de bulunuyor. DP kontenjanından Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacak Gültekin Uysal’ın partisine bir de bakanlık verilecek. Odatv’nin edindiği bilgilere Turizm Bakanlığı’na Gültekin Uysal’ın belirleyeceği bir isim getirilecek.

FAİK TUNAY, 4 KEZ GÜLEN’İ ZİYARET ETTİ, FETÖ’CÜ DEĞİLİM DEDİ

Hakkında FETÖCÜ iddiaları bulunan Faik Tunay, Fethullah Gülen’e dört kez ziyaret ettiğini kabul etmişti. Türkçe Olimpiyatlarına da katıldığı bilinen Faik Tunay hakkındaki FETÖ iddialarına ilişkin açıklamasıyla da gündem olmuştu. Kendisinin kcadı avında kurban seçildiğini savunan “dava açılmasına gerek bile görülmedi” demişti. Tunay, Gülen ziyaretlerini ise “Sağ kökenli bir siyasetçi olarak tüm tarikat ve cemaatlerle aynı ilişkiyi kuruyorum. Gülen cemaati ile ilişkim cemaat mensubiyetine dayanmıyor” demişti.

CEMAL ENGİNYURT’UN UNUTULMAZ ULUMA VİDEOSU SİYASET TARİHİNE GİRDİ

Canlı yayınlarda birçok siyasetçi ile kavga etmesi ile tanınan Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Engiyurt ise uluma videosu ile beyinlere kazınmıştı. Enginyurt 2019 yılında MHP Ordu Milletvekili iken Tanrrı Dağları’na çıkarak ulumuştu.

EKREM ERAY ARDA NEDEN KILIÇDAROĞLU’NUN YANINDAYDI

DP’nin İstanbul İl Başkanı Ekrem Eray Arda en son yine Odatv’nin ortaya çıkardığı fotoğrafla gündeme gelmişti. Adli kontrol şartıyla serbest bırakılan ve karakola giderek imza vermek zorunda olan DP İl Başkanının Kılıçdaroğlu’nun bu kadar yakınında olması tartışmalara yol açmıştı.

PLAYBOY CENK KÜPELİ MAGAZİNDEN SİYASETE TRANSFER OLDU

Türk halkı Cenk Küpeli’yi ise siyasetten çok magazin dünyasından tanıyor. Demet Şener ile evliliğini sonlandırdıktan Türkiye’den ve yurt dışından birçok genç güzelle yaşadığı aşklarla magazin manşetlerine yerleşen Cenk Küpeli de millevekillğine hazırlanıyor.

DP’NİN MİLLETVEKİLİ LİSTESİNDE KİMLER VAR

Milletvekillikleri ise şöyle sıralanıyor:

1. Cemal Enginyurt
İstanbul 2. Bölge ilk 5. sırada

2. Ekrem Eray Arda.
İstanbul 1. Bölge ilk 5. sırada

3. Faik Tünay.
İstanbul 3. Bölge ilk 5 sırada

4. Mehmet Salih Uzun
Zonguldak 2. Sıra.

5. Cenk Küpeli
Ankara 2. Bölge ilk 5 sıra

6. Doç. Dr. Neslihan Çevik.
Ankara 1. Bölge ilk 5 sıra

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir